تبلیغات
روزنه ای کوچک رو به سوی نور - طرح زندگی

شارژ ایرانسل

فال حافظ

 

جمعه 4 دی 1394

طرح زندگیزمانی می رسد که آرام آرام رنگ و بوی کودکی در زیر باران جوانی شسته می شود. عده ای زیر آن پایکوبی می کنند چرا که از قبل منتظر آن بودند. عده ای اصلا متوجه آن نمی شوند. گویا در بچگی خود گیر کرده و از این وضع خرسندند. عده ای نیز در این میان هستند که حسرت دنیای ساده و بی غل و غش کودکی خود را می خورند. روزگار اما چون پرستاری بی رحم لباس کودکی را از تن مان بیرون می آورد و رخت نوی جوانی به تنمان می کند بدون اینکه حتی به خود زحمت نظرخواهی از ما را بدهد.

درمجموع بعد از مدتی به آن عادت می کنیم. گویا همواره همینقدر شاداب و پرتحرک بوده ایم و بعد از آن هم همینطور خواهیم ماند. ناممکن ها به نظرمان ممکن می آیند و هیچ نیست که از اندیشه مان بگذرد و نتوانیم به آن دست یابیم. به دنبال کمال مطلق می افتیم و تمام سعی خود را می کنیم تا هرچه کامل تر از قبل شویم. در پی این چشمه ی جاودانگی همه ی دنیا را زیر و رو می کنیم. اما باز این گردش ایام است که ادامه پیدا می کند تا جوابمان را کف دستمان بگذارد. خورشید و ماه هریک به نوبت خطوط چهره مان را تغییر می دهند و پرستار این بار لباس مردانگی و زنانگی در تن مان می کند. آماده برای انجام نقش تازه ی خود این بار بدنبال فردی می گردیم تا کاستی های مارا تکمیل کند، کسی که وقتی در کنارش قرار می گیریم انگار یکی هستیم، افکارمان به هم گره می خورد و همه ما را به چشم یک موجود کامل، که در غالب دو کالبد به حیات خود ادامه می دهد نگاه می کنند. درست انگار به همان چشمه جاودانگی که در آرزویش بودیم، رسیده ایم!
و بعد از آن است که این موجود نسبتا کامل حیات جدیدی را می تواند به این دنیا بیاورد. حیاتی که خود نیمه کامل است، و در انتظار کامل شدن.

این جاست که افراد باید دوباره به نقش جدید خود خو بگیرند. زندگی جوانی شان را گرفته و در عوض بچه ای در دامانشان به امانت می گذارد. دیگر هدف زندگی شان کامل شدن نیست بلکه کامل کردن امانتی است که طبیعت به دستشان سپرده. شاید گاهی خود تعجب کنند که چرا دیگر به فکر خود نیستند و به این موجود کوچک پرخاشگر و در عین حال ناتوان دل بسته اند. موجودی که خوشحالی آن ها انگار در گرو خوشحالی اوست و نمی توانند یک لحظه فکر او را از ذهن بیرون کنند. چگونه از دنیای بی دغدغه ی کودکی و پرهیجان جوانی به این روزگار افتادند؟ و چطور می شود که از آن راضیند؟


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر